SZKOLENIA I AUDYTY

 Baza Treningowa Weeze

Baza Treningowa Weeze zapewnia edukację i szkolenia dla pracowników bezpieczeństwa i ochrony w jednym z największych w Europie realistycznym ośrodku szkoleniowym.

Twój profesjonalny partner w szkoleniach bezpieczeństwa

Bez względu na to, czy są Państwo zakładem przemysłowym czy wysokiego ryzyka, organem rządowym, samorządowym, jednostką wojskową, ratowniczą, strażą pożarną, policją czy organem porządku publicznego, oferujemy Państwu szkolenie bezpieczeństwa i ochrony, które może być dostosowane do Państwa konkretnych potrzeb. Nasze interdyscyplinarne centrum szkoleniowe – nazywane przez nas Miasteczkiem Ratunkowym – jest nieporównywalnie lepsze od innych, ponieważ jest w stanie zapewnić nieograniczoną przestrzeń i udogodnienia szkoleniowe zarówno do ćwiczeń dużego scenariusza, jak i praktykowania indywidualnych umiejętności.

Instruktorzy

Nasi instruktorzy to profesjonalni trenerzy o najwyższych umiejętnościach, posiadający bardzo szeroki zakres wiedzy z ich poszczególnych specjalizacji. Możemy zapewnić szkolenia i programy ćwiczebne stworzone specjalnie dla Państwa indywidualnych potrzeb. Nasze mocne strony to elastyczność, umiejętność dostosowania się i zapewnianie jakości. Możemy przeprowadzić szkolenie, które rozpoznaje Państwa lokalne protokoły i żargon, mając do dyspozycji instruktorów mówiących po angielsku, niemiecku, holendersku, hiszpańsku oraz polsku. Nie ma więc potrzeby martwić się o bariery językowe.

Miasteczko Ratunkowe

Nasze interdyscyplinarne centrum ma powierzchnię 42 akrów i jest największym kompleksem szkoleniowym w Europie. Dawna baza RAF zapewnia idealną infrastrukturę do ćwiczeń wszelkich typów scenariuszy.

 

Miejsca szkoleniowe obejmują szkołę, basen odkryty, odcinek 200 m autostrady, trzy odcinki linii kolejowych z wagonem towarowym i pasażerskim. Mamy również stację benzynową z cysterną dostarczającą paliwo, elektrownię, osiedle mieszkaniowe z ponad 250 domami, oraz również skonstruowany w celach szkoleniowych kadłub samolotu i sprzęt helikopterowy. Oferujemy wewnętrzne palniki węglowe, symulatory zasilane gazem oraz czysty sprzęt szkoleniowy, dzięki czemu uczestnicy mogą symulować dowolny typ pożaru i jego gaszenia pianą lub wodą, albo akcję ratowniczą.  Na miejscu dysponujemy flotą różnych pojazdów do akcji interwencyjnych, zapewniając naszym klientom wszystko, czego potrzebują, by szkolenie było idealne i jak najbardziej efektywne.

Możliwe scenariusze szkoleniowe

Nasz wielki obszar szkoleniowy zapewnia wyjątkową infrastrukturę do całkowicie realnych szkoleń i ćwiczeń. Zdajemy sobie sprawę, że w tej dziedzinie wszystko ciągle się rozwija, więc zobowiązujemy się do przedstawienia pakietów szkoleniowych dopasowanych do potrzeb po uzgodnieniu ich z klientem.

Wymagania środowiskowe

Nasz teren szkoleniowy został zaprojektowany z zachowaniem najbardziej optymalnej ścieżki dymu, oraz przy użyciu zaawansowanego technicznie system oczyszczania i recyklingu wody. Cały nasz sprzęt szkoleniowy, obiekty i symulatory są przyjazne dla środowiska i używamy piany przyjaznej dla środowiska. Ponadto podlegamy obowiązkowym, państwowym rocznym inspekcjom, przez które musi przejść nasz kampus i dlatego możemy zagwarantować, że przestrzegamy i spełniamy najbardziej aktualne normy środowiskowe.

 

Zakwaterowanie na miejscu

Wszyscy uczestnicy kursu mają zapewnione zakwaterowanie na miejscu w naszym hotelu, w którym są 154 pokoje. Oferujemy również pełne wyżywienie – wszystkie posiłki są przygotowywane przez nasz personel cateringowy o wysokich kwalifikacjach, włącznie z konkretnymi potrzebami dietetycznymi na życzenie. Na głównych ćwiczeniach możemy pomieścić do 600 osób. Mamy również własny bar, gdzie uczestnicy z różnych miejsc mogą wymieniać się doświadczeniami przy wybranym przez siebie napoju.

 

Lokalizacja

Położona w pobliżu granicy niemiecko-holenderskiej, Baza Treningowa Weeze ma unikalną lokalizację około  800m od najbliższego lotniska, Weeze. Dostęp do autostrady jest na wyciągnięcie ręki.

 

Szkolenie z Akcji Ratowniczych i Pożarniczych w Lotnictwie

Dyrektywa EASA  AB 1-1-17 uległa zmianie, nakładając większe wymagania szkoleniowe dla Europejskich Służb Ratowniczych i Pożarniczych w Lotnictwie. Uaktualniona dyrektywa wymaga, by infrastruktura szkoleniowa dla lotnictwa stwarzała realistyczne warunki szkoleniowe na typie samolotu, który normalnie ląduje na lotnisku. Baza Treningowa Weeze zanotowała, że jest wyraźny brak ofert dla tej konkretnej branży przemysłu i stworzyła zestaw skrojonych na miarę kursów treningowych dla wszystkich profesjonalistów, których dotyczy aktualizacja dyrektywy EASA.

Podczas gdy wiele lotniskowych służb pożarniczych i ratowniczych ma możliwość trenowania na symulatorach ARFF, szkolenie konstrukcyjne w budynkach jest często zaniedbywane. Oprócz naszego lotniczego sprzętu szkoleniowego oferujemy szeroki wybór obiektów konstrukcyjnych do ćwiczeń. Możemy zapewnić kompletny pakiet.

 

Grupy docelowe

Wszystkie służby pożarnicze w zakresie EASA i ponad:

 • Lotniskowe służby pożarnicze
 • Samorządowe służby pożarnicze i ratownicze
 • Organy mające do czynienia z wypadkami lotniczymi i incydentami na lotniskach; policja; pogotowie ratunkowe; wojsko; załogi samolotów; pracownicy odpowiedzialni za konserwację i pracownicy naziemni

Z bieżących rozmów z naszymi klientami wynika, że:

 • Jest potrzeba nie tylko związana z akcjami pożarniczymi w lotnictwie, ale również szerszego spektrum scenariuszy odpowiedzi na incydenty, włącznie z atakami terrorystycznymi i szkoleń pożarniczych w obiektach.
 • Wymagane jest szkolenie na typie samolotu, który najczęściej ląduje na danym konkretnym lotnisku.

Nie ma sensu trenować na samolotach A380, jeśli nigdy nie wylądują na Państwa lotnisku, ponieważ aerodrom jest za mały.

 • Personel do akcji pożarniczych na lotniskach wykonuje więcej niż jedną pracę, także wymagany jest minimalny czas podróży.

 

Korzyści ze szkolenia ARFF w Bazie Treningowej Weeze

 • Nasz model treningowy samolotu pasażerskiego został całkowicie skonstruowany zgodnie z wytycznymi EASA i wykorzystuje wewnętrzny pożar Klasy A. Posiada drzwi zarówno Airbusa jak i Boeinga, oraz jest odpowiedni do wchodzenia, przeszukiwania i ratowania rannych.
 • Wszystkie nasze symulatory zostały całkowicie wyposażone zgodnie z wytycznymi EASA.
 • Oferujemy również realistyczne szkolenie helikopterowe w czystym Lynx do szkolenia ratowniczego oraz modelu Sikorsky do szkolenia pożarniczego.
 • Oferujemy kursy w wielu językach, np. po angielsku, niemiecku, holendersku, francusku i hiszpańsku.
 • Nasi wyspecjalizowani instruktorzy lotniczy mają doświadczenie zarówno cywilne jak i wojskowe i wszyscy są czynnymi strażakami w obszarze ARFF.
 • Oferujemy możliwość ćwiczenia z wodą, pianą i proszkiem, tak jak w prawdziwej sytuacji. Naszym celem jest jak największe urealnienie szkolenia, w sposób wizualny jak również działając na inne zmysły.
 • Oferujemy kompletny pakiet, który zawiera skrojone na miarę aspekty takie jak wynajęcie PPE i BA, pojazd pożarniczy, zakwaterowanie oraz wyżywienie/ i bar.
 • Baza Treningowa Weeze znajduje się w centralnej części Europy na granicy niemiecko-holenderskiej, przylega do Lotniska Weeze i jest w pobliżu Lotniska Dusseldorf, mając doskonały dostęp do autostrady.

Oprócz standardowych wymagań szkoleniowych możemy stworzyć skrojone na miarę scenariusze, jak również duże, interdyscyplinarne ćwiczenia. Trzymamy się blisko Państwa wymagań i tworzymy szkolenie, które odpowiada na Państwa potrzeby związane z reagowaniem na incydenty w sposób najbardziej optymalny i realistyczny.

Dzięki nam można zaoszczędzić na kosztach, ponieważ mamy centralną lokalizację w Europie w pobliżu dwóch lotnisk i łatwy dostęp z wielu dróg samochodowych. Zapewniamy również nasze usługi na Państwa własnym aerodromie i możemy sprowadzić nasz szkoleniowy sprzęt helikopterowy w miejsce wskazane przez Państwa.

Baza Treningowa Weeze zapewnia przyjazne dla środowiska, wysokiej jakości szkolenia, które zostały zaprojektowane by spełniać wytyczne  EASA, w oparciu o realistyczne scenariusze, które mogą być skomplikowane, nawet jeśli z natury są niewielkiej skali. Naszym celem jest wyszkolenie osób reagujących w sytuacjach kryzysowych tak, by mieli najwyższe umiejętności oceny ryzyka i świadomości sytuacji. ‘Trenuj tak, jak walczysz,’ jak tutaj mawiamy.

SZKOLENIE EASA Z POMOCY TECHNICZNEJ/ RATOWNICTWA

 

Cele

Uczestnicy będą wzbogacać wcześniej nabytą wiedzę dotyczącą pomocy technicznej i ratownictwa zgodnie z wytycznymi regulacji EASA. Szkolenie obejmuje specjalne techniki cięcia i oddzielania komórek statku powietrznego i kadłuba, ratownictwo linowe wysokiego kata i techniki zjeżdżania po linie, techniki przechowywania i transportu do i ze statku powietrznego przyjazne dla pacjenta. Szkolenie odbywa się w naszej bazie treningowej w Weeze wraz z zakwaterowaniem z pełnym wyżywieniem.

 

Wymogi dotyczące uczestnictwa

Wcześniej zdobyta wiedza na temat technik pożarniczych w lotnictwie.

 

Program kursu

 • Wiedza z zakresu specjalistycznego sprzętu ratowniczego
 • Konstrukcja samolotu
 • Identyfikacja zagrożeń na statku powietrznym
 • Szkolenie z dostępu, wyjścia i wejścia siłowego
 • Techniki cięcia kadłuba
 • Akcja ratunkowa przyjazna dla pacjenta we wnętrzu samolotu
 • Akcja ratunkowa na linach pod wysokim kątem i wydobycie pacjentów
 • Wykorzystanie powierzchni spadkowych do akcji ratunkowej przyjaznej dla pacjentów z samolotu
 • Szkolenie z ultra-wytrzymałych kompozytów samolotów
 • Administracja akcji ratunkowych

 

Moduły skrojone na miarę: Tak, ten kurs można dostosować do konkretnych wymagań klienta.

Czas trwania: 8 godzin / 16 godzin

Wielkość grupy: 9 – 12 osób

Miejsce: Baza Treningowa Weeze GmbH & Co. KG. • Flughafenring 16 • Weeze

Zapytania o ofertę cenową można składać na: ARFFtraining@TB-Weeze.com

PODSTAWOWE SZKOLENIE  EASA ARFF

Cele

Uczestnicy pogłębiają wcześniej nabyte umiejętności z technologii lotniczej zgodnie z regulacjami  EASA.

Szkolenie obejmuje wszystkie aspekty praktycznych scenariuszy, jak również opcję towarzyszącego szkolenia teoretycznego. Szkolenie odbywa się w naszej bazie treningowej w Weeze wraz z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem.

 

Wymogi dotyczące uczestnictwa

Badanie lekarskie, ukończenie szkolenia ze sprzętu chroniącego drogi oddechowe oraz wiedza z zakresu pożarnictwa lotniczego.

 

Program kursu

 • Ćwiczenia na wypadek pożaru silnika
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru podwozia
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru z powodu wycieku paliwa
 • Gaszenie pożaru wewnątrz samolotu, np. kokpit, kabina.
 • Szkolenie z pianą Klasy B
 • Akcja poszukiwawcza i ratownicza
 • Szkolenie taktyczne dotyczące aerodromu
 • Techniki wentylacji
 • Ocena ryzyka podczas akcji pożarniczej

 

Czas trwania: 8 godzin

Wielkość grupy: 9 – 12 osób

Miejsce: Training Base Weeze GmbH & Co. KG. • Flughafenring 16 • Weeze

Zapytania o ofertę cenową można składać na: ARFFtraining@TB-Weeze.com

SZKOLENIE CYKLICZNE EASA ARFF

Cele

Uczestnicy pogłębiają wcześniej zdobytą wiedzę na temat umiejętności gaszenia pożarów na statku powietrznym zgodnie z wytycznymi regulacji EASA. Możliwa jest integracja własnych lokalnych taktyk i protokołów szkoleniowych uczestników w tym module, z włączeniem wytycznych EASA . Symulowane są pożary silnika, kadłuba i powierzchniowe w sposób przyjazny dla środowiska. Integralną częścią tego kursu jest również szkolenie reagowania wewnętrznego, jak na przykład w przypadku pożaru kokpitu czy kabiny. Opcjonalnie jest możliwość przedłożenia certyfikatu kwalifikującego jak również towarzyszącego szkolenia teoretycznego. Szkolenie odbywa się w naszej bazie treningowej w Weeze wraz z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem.

 

Wymogi dotyczące uczestnictwa

Badanie lekarskie, ukończenie szkolenia ze sprzętu chroniącego drogi oddechowe oraz wiedza z zakresu pożarnictwa lotniczego.

 

Program

 • Ćwiczenia na wypadek pożaru silnika
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru podwozia
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru z powodu wycieku paliwa
 • Gaszenie pożaru wewnątrz samolotu, np. kokpit, kabina.
 • Podwójne stosowanie/ środki gaśnicze
 • Szkolenie z pianą Klasy B
 • Akcja poszukiwawcza i ratownicza
 • Szkolenie taktyczne dotyczące aerodromu
 • Ocena ryzyka podczas akcji gaśniczej
 • Identyfikacja zagrożeń w samolocie
 • Szkolenie z dostępu, wyjścia i wejścia siłowego
 • Praktyczne szkolenie awaryjne
 • Techniki wentylacji
 • Komunikacja wielopodmiotowa (pozioma/pionowa)
 • Prawodawstwo międzynarodowe (ADV/EASA)
 • Szkolenie z dostępu, wyjścia i wejścia siłowego

 

Czas trwania: 24 godziny szkolenia praktycznego

Wielkość grupy: 9 – 12 osób

Miejsce: Training Base Weeze GmbH & Co. KG. • Flughafenring 16 • Weeze

Zapytania o ofertę cenową można składać na: ARFFtraining@TB-Weeze.com

SZKOLENIE DOWODZĄCEGO AKCJĄ INTERWENCYJNĄ

Cele

Uczestnicy pogłębiają wcześniej zdobytą wiedzę na temat umiejętności gaszenia pożarów na statku powietrznym zgodnie z wytycznymi regulacji EASA. Celem tego kursu jest wyszkolenie uczestnika do efektywnego zarządzania incydentami w samolotach i na aerodromach na wielką skalę. Uczestnik uczy się tworzyć jasny obraz operacyjny i przekazywać go przez strukturę dowodzenia w wielopodmiotowym środowisku. Uczestnik będzie również umiał stworzyć pionową i poziomą strukturę dowodzenia, oraz wybierać taktykę zgodnie ze wcześniej określonymi scenariuszami.  Szkolenie odbywa się w naszej bazie treningowej w Weeze wraz z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem.

 

Wymogi dotyczące uczestnictwa

Badanie lekarskie, ukończenie szkolenia ze sprzętu chroniącego drogi oddechowe oraz wiedza z zakresu pożarnictwa lotniczego.

 

Program kursu

 • Technologia i zagrożenia w lotnictwie
 • Efektywne wykorzystanie środków gaśniczych
 • Taktyka wdrażania, komunikacja i zarządzanie zasobami
 • Wywiad i zbieranie informacji
 • Zarządzanie mediami społecznościowymi
 • Zarządzanie awaryjne na lotnisku i odpowiedzialność
 • Umiejętność efektywnej komunikacji i podawania wytycznych podczas scenariuszy katastrof na wielką skalę
 • Tworzenie ćwiczeń praktycznych
 • Taktyczne planowanie i protokołowanie wypadków lotniczych

 

Moduły skrojone na miarę: Tak, ten kurs można dostosować do konkretnych wymagań klienta.

Czas trwania: 8 godzin / 16 godzin

Miejsce: Baza Treningowa Weeze GmbH & Co. KG. • Flughafenring 16 • Weeze

Zapytania o ofertę cenową można składać na: ARFFtraining@TB-Weeze.com

KURS POCZĄTKOWY DLA STRAŻAKÓW LOTNISKOWYCH

Cele

Celem tego kursu jest nauczenie uczestnika umiejętności i przekazanie wiedzy wymaganej do certyfikatu

Akcji Ratowniczych i Pożarniczych (ARFF).Kurs obejmuje również zagadnienie wymagane przez

Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Po ukończeniu kursu, uczestnik może pracować

jako strażak na lotnisku. Zajęcia składają się z analizy scenariuszy w sali szkoleniowej, symulacji

komputerowej oraz praktycznego treningu taktycznego i strategicznego.

 

Wymogi dotyczące uczestnictwa

Badania lekarskie, ukończone szkolenie ze sprzętu chroniącego drogi oddechowe, podstawowe

 szkolenie strażackie.

 

Program kursu

 • Prawodawstwo międzynarodowe (ADV, EASA)
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru silnika
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru podwozia
 • Ćwiczenia na wypadek pożaru z powodu wycieku paliwa
 • Gaszenie pożaru wewnątrz samolotu, np. kokpit, kabina.
 • Podwójne stosowanie/ środki gaśnicze
 • Szkolenie z pianą Klasy B
 • Akcja poszukiwawcza i ratownicza
 • Szkolenie taktyczne dotyczące aerodromu
 • Ocena ryzyka podczas akcji gaśniczej
 • Identyfikacja zagrożeń w samolocie
 • Szkolenie z dostępu, wyjścia i wejścia siłowego
 • Praktyczne szkolenie awaryjne
 • Techniki wentylacji
 • Komunikacja wielopodmiotowa (pozioma/pionowa)
 • Międzynarodowe prawodawstwo (ADV/EASA)
 • Szkolenie z dostępu, wyjścia i wejścia siłowego
 • Konstrukcja statku powietrznego, włącznie z ultra-wytrzymałymi materiałami kompozytowymi
 • Identyfikacja zagrożeń w samolocie
 • Analiza wypadków lotniczych
 • Substancje i towary niebezpieczne zgodnie z IATA

 

Czas trwania: 52 godzin obejmujących praktykę i teorię

Wielkość grupy: 12 – 15 osób

Miejsce: Training Base Weeze GmbH & Co. KG. • Flughafenring 16 • Weeze

Zapytania o ofertę cenową można składać na: ARFFtraining@TB-Weeze.com

Zyskaj przewagę nad konkurencją,
korzystając z najnowszych zamiatarek na rynku!