HeatWeed- REWOLUCYJNA technika zwalczania chwastów.

Z przyjemnością informujemy, iż Firma Integra nawiązała współpracę z norweską Firmą HeatWeed – wielokrotnie nagradzanym wiodącym producentem technologii nie chemicznego zwalczania chwastów w Europie.

Działalność Firmy HeatWeed oparta jest na ponad 35-letnim doświadczeniu w zwalczaniu chwastów.

Firmę cechuje innowacyjność, ale przede wszystkim duży nacisk na badania i rozwój. Posiada ona zaawansowane programy oraz szkolenia dla użytkowników. 

Maszyny Heatweed Mini, Mid i High mogą zastąpić myjkę wysokociśnieniową i zapewnić elastyczne, delikatne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie w walce z chwastami. Wynik widoczne są już po pierwszym zastosowaniu urządzenia. Sprzęt ten zabija bakterie i usuwają mech i chwasty nawet na trudnych powierzchniach, na których nie sprawdza się praca pod wysokim ciśnieniem. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia HeatWeed używają znacznie wyższej temperatury niż standardowe myjki na gorącą wodę.

Opatentowana przez HeatWeed technologia Boiling Hot Water (Wrząca woda) zapewnia niezwykle skuteczne czyszczenie, krótszy czas schnięcia, a co najważniejsze jest efektywna i nie powoduje uszkodzenia różnych powierzchni. Ważne jest również to, że w procesie odchwaszczania nie stosuje się środków chemicznych i nie ma potrzeby stosowania odzieży ochronnej. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. 

Technologia wrzącej wody polega na wytworzeniu rozgrzanych kropelek wody, które „eksplodują”, gdy uderzą w powierzchnię tym samym uwolnią ciepło. Dzięki temu woda jest bardzo skutecznym i bezpiecznym środkiem czyszczącym – bez detergentu i bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. Jednocześnie cały proces nie wymaga użycia dużej ilości użytej wody. Gdy woda wypływa z lancy o temperaturze 100°C, temperatura na powierzchni (w odległości 20 cm) wyniesie 80°C. Myjki wysokociśnieniowe osiągają maksymalną temperaturę 60°C z lancy, która wytwarza temperaturę 40 ° C na powierzchni (w odległości 20 cm) – różnica na korzyść HeatWeed jest nieporównywalna. 

KORZYŚCI

  • Energia cieplna wspomaga proces chemiczny: brud i chwasty o wysokiej temperaturze topnienia ulegają upłynnieniu, dzięki czemu rozpuszczają się, co ułatwia ich usuwanie. Przyspiesza również emulgowanie oleju i smaru.
  • Czas schnięcia skrócony nawet o 50%: cokolwiek jest czyszczone, nagrzewa się, więc wysycha szybciej.
  • Niższe zużycie wody i energii: do połowy ilości wody przy tej samej mocy palnika i niższym ciśnieniu.
  • Niższe ciśnienie: brak ryzyka uszkodzenia delikatnych powierzchni, takich jak drewno czy plastik.
  • Mniejsze zapotrzebowanie na szkodliwe dla środowiska środki czyszczące: często można całkowicie zrezygnować z chemikaliów. Mech i chwasty giną bez chemikaliów w temperaturze przekraczającej 60°C.
  • Lepsze zdrowie i bezpieczeństwo: woda nie odbija się tak bardzo i ma niską temperaturę. Odzież ochronna nie jest konieczna.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem komunalnym w celu poznania szczegółów oferty.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Jesteśmy tu dla Ciebie
Oddzwonimy najszybciej jak możemy
[contact-form-7 id="2420" title="Formularz 1"]